Zakup auta z USA – gdzie znaleźć oferty i na co uważać?

import-auta.pl » Blog » Bez kategorii » Zakup auta z USA – gdzie znaleźć oferty i na co uważać?

Zakup auta z USA – gdzie znaleźć oferty i na co uważać?

24 września 2019 / 68 / Bez kategorii
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

Niewątpliwie za decyzją zakupu samochodu z USA aktualnie przemawia jego cena, stan techniczny i bogatsze wyposażenie. Coraz więcej inwestorów poszukuje swojego wymarzonego auta właśnie w USA i dotyczy to nie tylko najnowszych modeli aut z tzw. „górnej półki” lecz także bardziej pospolitych modeli i klasyków. Jako uczestnicy i obserwatorzy rozmaitych aukcji, niejednokrotnie spotkaliśmy się jednak z sytuacją, kiedy inwestor zatracił zdrowy rozsądek – znacznie przepłacił, bądź też wylicytował auto, którego stan techniczny bądź wygląd pozostawiał naprawdę bardzo wiele do życzenia. Takie osoby często zniechęcają się do podejmowania kolejnych inwestycji lub też w przyszłości po prostu zwracają się o pomoc do profesjonalnych firm.

Gdzie znaleźć ofertę godną uwagi?

Aktualnie oferty sprzedaży aut z USA dostępne są na kilku portalach aukcyjnych, do których można uzyskać dostęp. Osobiście najchętniej korzystamy z IAA oraz Copart. Przed przystąpieniem do wyszukiwania potencjalnie interesujących nas ofert, warto przemyśleć, jakie są nasze oczekiwania oraz jakim orientacyjnie budżetem dysponujemy, odliczając opłaty transportowe, celne oraz szacowany koszt naprawy auta w Polsce, jeśli kupujemy pojazd uszkodzony. Warto nadmienić, że nawet jeśli wylicytujemy auto nieuszkodzone, możemy liczyć się w Polsce z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść, aby dostosować auto do użytkowania w Polsce. Część modeli będzie wymagała dostosowania lamp, lusterek lub wyświetlacza prędkościomierza, który w USA przedstawia wartości podane w milach.

Wracając jednak do zagrożeń…

Może zdarzyć się tak, że nieracjonalny zakup auta z USA okaże się tylko pozorną oszczędnością i niestety nie będzie to miało też wiele wspólnego z bezpieczeństwem w późniejszym użytkowaniu. Należy pamiętać, że historię każdego auta zakupionego w USA można dość szczegółowo sprawdzić w systemie, zazwyczaj wraz ze zdjęciami poprzednich uszkodzeń auta, jeśli na przykład już wcześniej brało ono udział w kolizji. Jak to zrobić? Wystarczy uiścić opłatę w wysokości około 30-40 dolarów, aby uzyskać dostęp do systemu na 30 lub 60 dni i wpisać numer VIN interesującego nas auta. W systemie archiwizowane są dane od amerykańskich oraz kanadyjskich ubezpieczycieli, warsztatów czy też policję.

Istotny jest również wybór bezpiecznej metody płatności za wylicytowany pojazd, jak również za późniejsze opłaty, które będą wymagane przy transporcie i wprowadzeniu samochodu na teren Polski.

Nie zalecamy przelewania wysokich kwot do anonimowego zagranicznego odbiorcy czy też korzystania z serwisów pośredniczących, które nie gromadzą pełnych danych odbiorcy przelewu.

Podsumowując, zakup samochodu z USA może okazać się doskonałym wyborem, spełnieniem marzeń lub też doskonałą inwestycją, która dość szybko może przynieść nam zyski, ale będzie to możliwe przy dokonaniu rozsądnej i przemyślanej transakcji.

Zobacz podobne artykuły

Odprawa celna
27 listopada 2018

 POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ WYCENY?

Zapytaj o ofertę
Zapytaj o Ofertę!