Korzyści płynące z zakupu auta w USA

import-auta.pl » Blog » Bez kategorii » Korzyści płynące z zakupu auta w USA

Korzyści płynące z zakupu auta w USA

27 listopada 2018 / 340 / Bez kategorii
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

Czy rzeczywiście warto sprowadzić samochód z USA?

USA to największy rynek samochodów osobowych na Świecie. Codziennie na aukcjach takich jak COPART oraz IAAI, sprzedawane są tysiące pojazdów. Auta na rynek amerykański posiadają bardzo dobre wyposażenie, a przy tym są nawet 30% tańsze od ich europejskich odpowiedników. Rynek amerykański na przestrzeni ostatnich 10-lat intensywnie się zmieniał, dzięki czemu coraz łatwiej kupić nam auto z silnikiem diesla, które są na naszym rynku bardzo popularne.

Ka­­żdy samochód z USA można przed zakupem dokładnie sprawdzić w systemie, dzięki czemu mamy pewność co do historii auta, którym jesteśmy zainteresowani. W odróżnieniu od samochodów sprowadzanych z Europy, przebieg oraz historia pojazdu są w 100% do zweryfikowania. Mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Większość aut sprowadzanych z Ameryki nie wymaga żadnych przeróbek technicznych, a jeśli nawet tak się zdarzy, są to zazwyczaj niewielkie i nie wymagające dużego wkładu finansowego modyfikacje, jak na przykład przekodowanie komputera lub dostosowanie tylnych lamp.

Rynek dostępnych samochodów w USA jest bardzo szeroki – korzystne jest sprowadzenie auta uszkodzonego, nawet minimalnie, gdyż wtedy różnica w cenach jest największa. Opłaca się także import aut zabytkowych i sportowych – w naszej firmie klient może liczyć na profesjonalne doradztwo naszych pracowników lub innych osób zaprzyjaźnionych i związanych z branżą. Warto także pamiętać, że kupując auto zabytkowe w Stanach Zjednoczonych, starsze niż 30 lat, nie mamy obowiązku zapłaty cła ani akcyzy.

Wysoki odsetek aut sprowadzanych z USA posiada automatyczną skrzynię biegów, co dla niektórych klientów może być kluczowe przy podejmowanej decyzji zakupu. Ponadto rynek amerykański oferuje także inne pojemności silnika i lepsze wyposażenie samochodu.

W przypadku zakupu samochodu uszkodzonego, klient dokładnie wie w jakim stanie było auto i czy nie przeszło wcześniej innej poważnej kolizji – systemy USA prowadzą szczegółową dokumentację.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że auta zakupione w USA można również zakupić w leasing. Leasingodawcy coraz częściej oferują taką możliwość, a formalności nie są bardziej skomplikowane niż w przypadku krajowych aut.

Odpowiadając w skrócie na powyżej postawione pytanie – czy warto? Wybierając właściwy model – zdecydowanie warto.

 POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ WYCENY?

Zapytaj o ofertę
Zapytaj o Ofertę!